Ana sayfa Katılımcı Görüşleri

Buse Eren – Eyobus 16

1
PAYLAŞ

İnsanın ufkunu genişletmesinin yanında neleri başarabildiğini görmesinin kendine yeni hedefler belirlemesinin en doğru yolu seyahat etmek. Ve başlangıcı EYOBUS gibi bir organizasyonla yapmak en doğru tercih oldu. Bunu yaşayarak görmek ise en mükemmeliydi. Yol gittikçe, yolda olduğunu gördükçe aldığı yol kadar ilerleyebiliyor insan hayatında. Dünyanın yaşamaya değer bir yer olduğuna EYOBUS yolculuğuyla emin oldum diyebilirim. Çünkü bambaşka bir yerde içine çekeceğiniz o havayı , tatmadığınız o lezzeti , görmediğiniz o güzellikleri görme imkanı sunuyor.30 yaşına gelmeden yapılması gereken şeylerde en baş sıradan el sallıyor bence. Çünkü bir yolculukla o listedeki bir çok şeye tik atma imkanınız oluyor.

Eyobus Yolcu Görüşü

Beklediğimden daha hızlı ve daha sistemli bir başvuru süreci oldu benim için. Öncelikle tabiri caizse her önüne gelenin katılmadığı bir program olduğunu görmek hoşuma gitmişti. Daha sonra da sadece amacı ve isteği olan insanlarla yola çıkmanın yolculuğu kolaylaştırdığını gördüm. Rotayı ilk incelediğimde kendimce alternatif bir rota oluşturmaya kalkıştığımı hatırlıyorum. Belki daha mantıklı bir güzergah oluşturabilirim düşüncesiyle, fakat bu girişimle de en uygun rotanın belirlenmiş rota olduğunu fark ederek mevcut rotayı içime sindirdim. Belirlenen rota, gitmek istediğiniz ülkeleri zaten içerirken bir de gitmeyi istemeye cesaret edemediğiniz ülkelere de alıp götürüyor sizi. Daha iyisi olamazdı herhalde. İçimde kalan keşke görsem dediğim hiç bir ülke kalmadığı gibi hayalini kurduğum ülkeler dışında iyi ki gidip görme şansı bulmuşum yoksa yolum zor düşerdi dediğim bir çok ülke oldu. İyi ki ve iyi ki…

Eyobus Yolcu Görüşü

Yol hali ve yolculuk konaklamaları daha değerli kılıyor tabi ki. Tabi başta böyle düşünürken daha sonra konakladığınız ülkelerde şehir öyle büyüleyici geldi ki gözüme uyuduğum her fazladan saat için içten içe kendime sitem ettim. Konakladığımız hotel/hosteller beklentimizin kat kat üstündeydi. En mütevazisine razıyken konfor gibi bir lüksümüzün olduğunu gördüğümde zaten insanın ruhu dinleniyor.

Eyobus Yolcu Görüşü

Koordinatörümüz dostumuz, yol arkadaşımız, yönlendiricimiz her şeyimiz oldu. Eminim tüm koordinatörlerle çok güzel bir yolculuk geçirirdik ama Faruk Bey bambaşkaydı. Otogarda ayrılırken insanın gözlerini dolduracak kadar samimiyeti bulduk kendisinde. Sanırım bu yolculukta en büyük şanslarımızdan birisi kendisiydi. Yeri geldi kendisi bilmem kaç kere çıkmış olmasına rağmen biz üşenmeyelim gidelim görelim diye öncümüz oldu , yapmak zorunda değilken bize yol gösterdi o Prag Kalesi’ne kadar çıktı yeri geldi Venedik gibi bir yerde kendi ısrarlarıyla bize okları takip ettirdi. Yeri gelince koordinatör, abi, arkadaş o an ne olması gerekiyorsa o oldu. Daha önce hiç bu denli nerede nasıl davranması gereken bir insan görmemiştim. Ofis ekibi bölümünde de çok uyumlu ve iş birlikçi yaklaşımlar aldık. Ülkenin en sıkıntılı döneminde yola çıkma hazırlığı yaparken bizi o kadar güzel yönlendirip yardımcı oldular ki her görüşme sonlandıktan sonra o zaman tanımamama rağmen güven duydum.

Eyobus Yolcu Görüşü

Aslında yolculuğa yeni çıkarken bile tanımadığım ama güven duyduğum insanlar vardı yanımda. Otobüs yolculuğu tabi ki zordu. Ama o kadar keyifliydi ki zor kelimesi anlamını hak etmiyor bu yolculukta, zor olması keyif verdi belki de. Yolda olmak çok güzeldi, böylesine bir ekiple yola çıkmak çok güzeldi. Yeni yerler, gerçekleşen hayaller o konserveler bile daha güzeldi sanki. İyi kilerimin sahibi oldu bu yolculuk ve umarım ki isteyen herkes benim, bizim kadar şanslı olup EYOBUS ile tanışabilir.

Eyobus Yolcu Görüşü

HEMEN BAŞVUR

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here