Ana sayfa Katılımcı Görüşleri

Cennet Yıldız – EYOBUS’15

0
PAYLAŞ

Gezgin ve Özgür Bir Ruha Sahipseniz Eyobus Ailesine Hoşgeldiniz

Eyobus programına kayıt olurken asla bir fikir sahibi değildim. Beni cezbeden tarafı fiyatının uygun olmasıydı. Uygun fiyata 17 ülke ve 20 şehir görecek olmam.. Tura katıldıktan sonra anladım ki uygun fiyat ne kadar önemliyse profesyonellik de bir o kadar önemliymiş. Sağlıklı, düzenli ve disiplinli bir şekilde gezdik gördük ve döndük her şeyden önemlisi profesyonellik sayesinde gayet mutlu ayrıldık. Uygun fiyata gezebileceğiniz turlar bulmam mümkün ama biraz araştırmanın sonunca Eyobus fazlaca güvenilir ve tertipli bir şirket olduğunu kanıtlamış durumda.

Eyobus Yolcu Görüşü

Başvuru süreci; siz başvurunuzu yaptıktan kısa bir süre sonra olumlu veya olumsuz bir dönüş yapıyorlar mutlaka eğer 30 yaşından küçük, üniversite mezunu veya üniversite öğrenciyseniz uyumlu ve fazlaca gezgin bir ruha sahipseniz yüzde doksan zaten Eyobus ailesine hoşgeldiniz 🙂 Pasaport olayı en kolayı diyebilirim zaten 25 yaşından küçük öğrenciyseniz pasaportunuza harç parası yatırmıyorsunuz sadece 87.5 lira olan defter parasını ödüyorsunuz. Hemen çıkarın pasaportları hem yaş almadan hem de sistem değişmeden. Vize işlemleri ise gezi tarihi yaklaştıkça size adım adım yardım eden bir Eyobus ailesi olacak her an arayıp sorularınızla yanıt bulabilirsiniz 🙂

Tur programı; 20 günde size 17 ülke 20 şehir gezme fırsatı sunan Eyobus zaman konusunu da gayet yerinde ayarlamış bulunuyor gittiğimiz ülkeler de otobüsten ayrılışımızda zamanımız belli oluyor. Bazı ülkeler de tüm gün kalırken bazı ülkeler de daha kısa süreler de kalıyoruz şehrin merkezinde otobüslerden ayrılıyoruz anlaştığımız saatlerde geri otobüslere dönüyoruz. Bu evrede fazlaca gezebileceğimiz saatler de olabiliyor daha güzel ülkelerde daha çok vakit geçirelim diye daha kısıtlı zamanlarımız olduğu da oluyor.

Eyobus Yolcu Görüşü

Konaklamalar üç günde bir yapılıyor hosteller ya da lüks oteller olmak üzere ama emin olun otobüste geçirdiğiniz yolculuk evresinde siz lüks oteller aramıyorsunuz. Bize bu sene iki kişilik oteller vaad etmedikleri halde çoğunda iki kişilik gayet lüks otellerde kaldık üç günde bir otellerde konaklama olduğu için sırt çantanıza üç günde bir kullanacağınız eşyalarını almanız hayat kurtarır 🙂

Eyobus ekibi ben yola çıkarken en büyük heyecanım yeni yerler görmekti bu cepte zaten gezmenin amacı bu olur ama asla unutmayın yollarda insan tanımak diye bir şey var. Eyobus ekibi benim kazandığım bir aile diyebilirim. Ofiste çalışanlarından tutun sahada koordinatörlerden her biri ayrı değerli ve siz her ne kadar karşılarına müşteri olarak çıksanız bile size bunu hissettirmiyorlar. Hepsi çok değerli insanlardı ilk yollara onlar sayesinde çıktım fazlaca güven veriyorlar. Bunlar asla geri plana atılacak şeyler değil.

Eyobus Yolcu Görüşü

Otobüs yolculuğu açıkçası aylarca taksit taksit ödememi yaptım ama 20 gün bir otobüste 50 kusur insanla olma fikrini yola çıkıp İstanbul’u geçince anladım dedim. Dur Cennet ne yapıyorsun 20 gün bir otobüste hem de hiç birini daha önce görmemişsin sanırım en güzeli oydu. Daha ilk günden Eyobus ekibinin oyunlarıyla kaynaştık. Birbirimizle insanın en özel anlarından biri olan uyumayı 50 kişi birbirini hiç tanımadan yaptı zaten uyumlu insansanız anlaşamayacağınız insan olmaz otobüs bana geride bıraktığım lise günlerimi hatırlattı.

Eyobus Yolcu Görüşü

Otobüste çok arkadaş edindim çok değerli insanlar tanıdım hele otobüste sesi güzel olan enstrüman çalan birileri de varsa Allaaah değmeyin keyfimize. Biz şanslıydık vardı sesi güzel arkadaşlarımız demeyin sakin öyle küçücük otobüs 50 kişi falan o otobüste ne halaylar çekildi ne göbekler atıldı. Uyuma noktası en çok sorulan soru ona da en net cevabi veriyorum hemen zaten tüm gün şehirlerin büyüsüne kaptırıp gidiyorsunuz. Kendiniz o sokak benim su sokak senin atıyorsunuz kendinizi şehre otobüse yarı ölü halde geldiğiniz için pat kafanızı koyar koymaz uyuyorsunuz. Rüya gibi gelip gecen zaman arasında otelde kalacağınız gün bir enerjik bir enerjik oluyorsunuz. Demedi demeyin. Kısacası gezgin maceracı bir ruhunuz varsa ne otobüste uyumaları dert edersiniz ne kaldığınız otelleri her sokağa girmek istersiniz, her insanlar tanışmak istersiniz, her yemeği tatmak istersiniz, binlerce insanın kadrajına salça olmak istersiniz, onlarca insanı kadrajınıza sokmuş bulunursunuz. Yeni arkadaşlıklar dostluklar edinirsiniz, barda bulan barda bırakır yolda bulan yolda bırakır sözünü ezip geçersiniz. Bu tur yolculuklarda dostluklar edinip tutarsınız. Dostunuzun elinden başka yolculuklara çıkarsınız dümdüz bir hayat yaşamayı istemediğinizi fark ettiğiniz o an başlamışsınızdır.

Aslında bambaşka hayatlara yelken açmaya başladığınızı unutmayın vazgeçmeyin kulağa çok klişe bile gelse hayallerinizin dünyayı gezmek olması siz inadına isteyin Eyobus ailesine çok teşekkür ederim. Beni hayallerimle yüz yüze getirdi siz isterseniz elinizden tutabilecek sıcacık bir aile Eyobus umarım o gezgin ruhlarınızla bir yerlerde buluşmak dileğiyle.. Yolda olan yolda kalsın.

Eyobus Yolcu Görüşü

HEMEN BAŞVUR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here