Ana sayfa Katılımcı Görüşleri

Ebrar Genç – Eyobus 15

0
PAYLAŞ

Küçücük otobüste ne yapılır demeyin, herşeyi yaptık. Çünkü biz sınırları çoktan aşmıştık.

Merhaba, ben Eyobus 15 turundan Ebrar

İlk olarak profesyonel çerçevede açıklamak gerekirse Avrupa Gençlik Derneği projesi olarak adını duyuran Eyobus Nisan 2015’ten itibaren bünyesinde barındırdığı deneyimli ve profesyonel çalışanları ile Avrupa’ya seyahat imkanı sağlamaktadır.

Eyobus Yolcu Görüşü

Benim Eyobus ile tanışmam ise arkadaşım vasıtasıyla oldu. Sizlerin de bildiği gibi sosyal medyanın aktif kullanıcılarından biriyseniz ve arkadaşlarınızdan birisi sürekli Avrupa’daki fotoğraflarını paylaşıyor ise bunu nasıl yaptığına dair sorular aklınızda kalır. En azından beni meraklandırmıştı. Benim de böyle sorup soruşturma sürecimden sonra, Eyobus 15 başvurumu yaptım. Başvurumu yaptıktan en geç bir hafta kadar sonra sonuçlar açıklandı. Bu etaptan sonra herkesin aklına ödeme süreci takılacaktır. Tam da bu aşamada işinizi kolaylaştıracak ve zor durumda kalmayacağınızı sağlayacak önerilerle karşılaşacaksınız. Sanırım burada yeşil pasaportluları dışarıda tutaraktan normal pasaportlular için vize dönemi biraz stresli geçecektir.

Eyobus Yolcu Görüşü

Vize sürecimde çok fazla bir sorunla karşılaşmadım. Bu konuda tek önerim, bu dönemi stressiz geçirmeye ve yaklaşan tura odaklanmaya çalışmanız olacaktır. Bu etapta bittikten sonra, benim için seyahat zamanı gelmişti. Sırasıyla Yunanistan/Selanik, Makedonya/Üsküp, Sırbistan/ Belgrad, Slovenya/ Lübyana, İtalya/Venedik-Roma-Vatikan, Monaco, Cannes, Barcelona, Fransa/ Paris, Belçika / Brüksel, Hollanda/Amsterdam, Almanya/Berlin, Çek Cumhuriyeti /Prag, Avusturya/ Viyana, Slovakya/Bratislava, Macaristan/Budapeşte ve son olarak Bulgaristan / Sofya ile 20 günlük turumuzu tamamladık.

Eyobus Yolcu Görüşü

20 gün içinde toplam 6 konaklama yaptık. Konaklamalarımız Üsküp, Roma, Barcelona, Amsterdam, Prag ve Budapeşte’ de oldu. Konakladığımız yerler birbirinden kaliteli ve güzel mekanlardı. Hizmet kalitesi yönünden herhangi sıkıntımız olmadı. Tur boyunca otobüste ve konaklamada koordinatörlerimiz bize yardımcı oldu. Herhangi bir problemimiz olduğunda çözüm odaklı yaklaşımları ve pratik olmaları sayesinde bu sorunların da üstesinden geldik. Belki de en önemli şeylerden bir tanesi olan ve tur boyunca canımızı emanet ettiğimiz şoförlerimizle yollardan alnımızın akıyla geçtik diyebilirim. Bu konuda herhangi bir aksaklık bir sıkıntı yaşamadık. Acil durumlarımızda her zaman yardımcı oldular.

Eyobus Yolcu Görüşü

Son olarak Eyobus 15 benin hayalimi gerçekleştirmemi sağladı. Ön yargılarımı altüst etti. 20 günüm en yakın arkadaşımla ve yeni tanıştığım türlü türlü insanlarla dolu dolu geçti. Farklı bakış açılarına sahip farklı karakterlerde insanlarla tanışıp, kaynaştık. Yeri geldi ortak arkadaşlarımız çıktı yeri geldi kader arkadaşlarımız, dert ortaklarımız oldu. Eğlencenin dibine vurduk. Küçücük otobüste ne yapılır demeyin, herşeyi yaptık. Çünkü biz sınırları çoktan aşmıştık. Mükemmel ülkeler gezdik, tozduk, eğlendik, alışveriş yaptık, yeni tatlar tattık birbirinden farklı kültürler tanıdık, ilginç yaşantılara şahit olduk. En önemlisi de ilk Avrupa deneyimimin temellerinin Eyobusle atılması en avantajlı yanım oldu. Geri kalan hayatımda anlatacağım, çok güzel anılarım oldu. 20 gün yetmez demeyin, inanın yetiyor ve o 20 güne bir sene de yaşamadığınız şeyleri sığdırıyorsunuz. Bir gün yine böyle bir tur yapmak istersem tercihim yine Eyobus olur. Pişman degilim.:)

Eyobus Yolcu Görüşü

HEMEN BAŞVUR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here