Ana sayfa Katılımcı Görüşleri

Emre Tufan – Eyobus 15

0
PAYLAŞ

Turun bitişinde aklınızda tek bir soru olacak; Acaba bir sonra ki senenin başvuruları ne zaman başlayacak ?

Öncelikle tura nasıl başvurduğumu anlatayım. Bir gün arkadaşımın instagramda ki fotoğraflarını görmemle başladı benim Eyobus hikayem. Fotoğrafları görür görmez hemen arkadaşımla konuştuk yüzeysel bilgileri aldıktan sonra turu araştırmaya başladım. Turun web sitesine baktım yorumları blogları okudum hep güzel şeyler yazıyordu, yine de önyargılıydım. 20 gün otobüste nasıl geçer derdiyle 17 ülke gezmenin hazzı arasında kalmıştım. Daha sonra kararımı verdim ne olursa olsun 17 ülke gezeceğim otobüs çilesine katlanırım dedim ondan sonra tek başıma yabancılık çekmez miyim tek başıma sıkılmaz mıyım diye düşündüm sonra kuzenimi aradım ve onunla katılmaya karar verdik. Bu sorunu da atlatmıştım bütün sorunlar çözüldüğüne göre tura gitmeye hazırdım.

Eyobus Yolcu Görüşü

Eyobus Yolcu Görüşü

Oryantasyon günü geldi çattı kuzenimde bende heyecanlı bir şekilde oryantosyonun yapılacağı yere gittik orda ki enerjiyi hiçbir zaman anlatamayacağım gidip görmeniz gerekiyor müthiş bir oryantosyonun ardından şu ana kadar anlattığım şüphelerin ne kadar yersiz olduğunu anladım her şeyin mükemmel olacağı ilk günden belliydi zaten. Her neyse oryantasyon da bitti başladık yola koyulmaya Selanik Üsküp Belgrad derken bir bakmışım otobüs yolculuğunun hiçbir rahatsızlığı yok tam aksine artık akşam olsa da otobüste eğlenelim demeye başlamışız bir bakmışım sıkılırım diye yanıma aldığım kuzenimle gezmeyi bırakın onu görmüyorum bile. Yepyeni arkadaşlıklar kardeşlikler edinmişim koordinatör dediğimiz insanların bizden hiçbir farkı yok sanki tura gelmiş katılımcıymışçasına bizimle eğleniyorlar onlarla birlikte geziyor eğleniyoruz her alanda bir abi bir kardeş bir arkadaş gibi yanımızdalar bırakın koordinatörleri şöför abilerimizle bile eğlenmeye başlamışız.

Eyobus Yolcu Görüşü

Eyobus Yolcu Görüşü

Tur mükemmel şekilde ilerliyorken zamanın nasıl geçtiğini zaten anlamıyorsunuz bir baktık turun bitmesine 4-5 gün kalmış turun biteceğini hatırladıkça hüzünleniyorsunuz. İstemsizce son gün konuşma yapın diye elinize mikrofonu bir veriyorlar bütün tur gözünüzün önünden film şeridi gibi geçiyor. 20 gün yediğiniz içtiğiniz ayrı gitmeyen arkadaşlarınıza bakarak konuşmak gerçekten çok zor oluyor. Mikrofonu eline alıp hüngür hüngür ağlayanları hafızalarıızdan silemeyeceksiniz. Aslında 20 günün tek bir saniyesini bile aklınızdan silemeyeceksiniz. Arkadaşlık kardeşlik yardımlaşma paylaşma nedir bunları tam anlamıyla öğrenmek bunun yanında 17 birbirinden harika ülke görmek için Eyobus’ tan daha iyi bir ortam bulamazsınız arkadaşlar. Turun bitişinde aklınızda tek bir soru olacak : Acaba bir sonra ki senenin başvuruları ne zaman başlayacak ?

Eyobus Yolcu Görüşü

HEMEN BAŞVUR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here