Ana sayfa Katılımcı Görüşleri

Erdem Özkurt – Eyobus 15

0
PAYLAŞ

“Bir hayalin varsa peşini bırakmamalısın, onu korumalısın . İnsanlar, kendilerinin yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söylerler. Bir şeyi istiyorsan peşini bırakma; git ve al, o kadar …”

Her yolculuk bir hayal ile başlar, bu ister yakın, ister uzak bir yolculuk olsun. Korkular bazen bu yolculuklardan alı koyar bizi, sadece cesur olanlar kazanır bu zaferi. Benim Eyobus maceram da böyle başladı, ben o cesur olanlardanım. 2015 yılında hiç beklemediğim bir anda bir sosyal medya reklamında başladı her şey reklamda yer alan söz o kadar etkileyiciydi ki, reklamda “Özgürlük, aradığın yerde olmayabilir, ama kalkıştığın yolculuk, seni özgürleştirebilir” diyordu. Peki ben hangi tarafta olacaktım ? Özgürlüğü arayıp bulamadığım yerde mi kalacaktım, yoksa yeni yerlerde mi arayacaktım özgürlüğü, ben ikinci olana seçtim ve hayallerim için başvurdum Eyobus’e.

Eyobus Yolcu Görüşü

O kadar sabırsızdım ki bir an önce sonuçlanmasını istiyordum başvurunun, gün geçtikçe hayallerimde umutlarımda kırılmaya başlamıştı, ta ki o mail gelene kadar. Nasıl davranacağımı bunu çevremde ki insanlara nasıl aktaracağımı düşünmeye koyuldum hemen, her zaman ki gibi hayalleri olmayan insanlar, bunun hayalde kalacağını, yapsan bile bunun senin istediğin, hayal ettiğin şekilde olmayacağını savundular. Onlar bu düşüncelerini kabul ettirmeye çalışırken, benim aklıma gelen ise çok sevdiğim bir filmde kullanılan o sözler oluyordu; “Bir hayalin varsa peşini bırakmamalısın, onu korumalısın . İnsanlar, kendilerinin yapamadıkları şeyleri senin de yapamayacağını söylerler. Bir şeyi istiyorsan peşini bırakma; git ve al, o kadar …”

Eyobus Yolcu Görüşü

Her şey hazırdı yola çıkmak için, profesyonel bir ekip ile tahmin ettiğimden daha hızlı ve rahat bir şekilde başvuru ve pasaport işlemlerini gerçekleştirdik. Sıra hayallerime kavuşma vaktine gelmişti. Oryantasyon toplantısın da, bu turda bulunan herkesin, bir hayalinin olduğunu görmek, benim için belki de en güzel andı. Yolculuk başladı, ülkeleri bir bir geçiyorduk, sanki rüya gibiydi, yapılan yolculular, konaklamalar, arkadaşlıklar, en önemlisi hayaller gerçek olmuştu, tüm başaramazsın diyenlere inat. Bir kere varmıştım özgür olmanın tadına bir daha bırakamazdım. 2016 yılının son turu olan Eyobus- 15 te de yer aldım. Bu sefer gezip gördüğüm, yaşadığım tüm tecrübemi yeni gezginlere aktararak. Ben bundan sonraki süreçte de Eyobus ailesi ile birlikte özgür olmaya devam edeceğim. Peki ya sen, yoksa özgür olmaktan mı korkuyorsun ?

Eyobus Yolcu Görüşü

Eyobus Yolcu Görüşü

HEMEN BAŞVUR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here