Ana sayfa Eyobus Haberler

Eyobus ile Başladık, Eyobusiness ile Devam ediyoruz

10
PAYLAŞ

Ruhu özgür olanlar burada mısınız?

Hadi hep beraber bir yolculuğa çıkalım. 🙂

Bir yıl önce Facebook’ta gezinirken Eyobus’ın sayfasıyla karşılaştım. Kendimi bile unuttuğum bir boşluğun göbeğindeydim o zamanlar, bir şey olmalı ve kendime gelmeliydim artık. Öncesinde de beni bana getirecek şeyin  Avrupa turu olacağını düşünüyordum. Sayfaya ilgim de bu yüzdendi ama sayfayı gezdikçe bu hayal imkânsız gibi görünmeye başladı çünkü ne kadar inanırsam inanayım bir şeyi yapmak üzereyken bile onu imkansızlaştıracak nedenlerin ortaya çıkacağını biliyordum  ama  mühim olan ortaya çıkan bu nedenlere rağmen gerçek olacağına inanıp hayalimi gerçekleştirmemdi. Maddi ve manevi sıkıntılara göğüs gereceğime inanıp, gerçek olacağına inanmadığım otobüsle Avrupa turunun Eyobus formunu doldurup yolladım. Kabul edilme süreci vs her şeyi onlarla beraber güvenli bir şekilde hallettikten sonra yolculuk zamanı geldi çattı ve yolculuğum başladı.

fat-min
Monako

 

Monako’nun zengin şehri Monte Carlo. Başlarda inanmadığım bu yolculuğu, hayalini bile kurmadığım bir şehirdeki fotoğraf karemle ölümsüzleştirdim – Eyobus sağ olsun 😉 – Ülkeleri gezerken Eyobus ekibine imrenmeden edemiyorsun, gezi bitene kadar her gezenin aklına şu düşünce dolanmıştır eminim: “Acaba koordinatör olabilir miyim?”

d-min
Ömer, Tuğçe, Faruk ve Aykut. (Bir de Selin ve Erdem)

Koordinatörlerimizin ayrı bir havası var, yukarıdaki düşüncenin sebebi de bu tabii.

Şimdilik koordinatörlüğü geçelim çünkü burada güzel anılarım konuşuyor. Roma’nın en güzel semti olan Trastevere’de yeni tatları sipariş denerken 100 metre ötemizdeki müzik grubu ve bir de onları dinlemeye gelen kalabalığın uğultusu içinde şehrin gözlerimize yansıyan ışıklarıyla yemeklerin ve sohbetin tadını çıkarıyoruz.

czc-min
Eyobus ın kazandırdığı güzel insanlardan, SEVGİ

Eyobus, sizlere unutamayacağınız bir arkadaşı kazandırıp yığınla güzel anılar biriktirmenize sebep olur, sonrasında da kazandırdığı bu arkadaşla tur dönüşü ayrı şehirlere gideceğinizi fark ettirir ve duygu yoğunluğu yaşattırıp üzülmenize sebep olur. (Bu yüzden arkadaşlarınızı anılarınızı çok özleyen biriyseniz Eyobus’e katılmayın 🙂 çünkü çok özlüyorsunuz. )

czcl-min
Bizimkinden farklı para birimleriyle ödeme yapmayı öğreniyorsun.(Çek Cumhuriyeti-Prag ).

Tanrım anlattıkça anlatasım geliyor. Neyse…

Avrupa turu sonrası Eyobus’tan bir mail geldi. Eyobusiness adı verdikleri temsilcilik kavramı ve ailenin bir parçası olmamla ilgili bir davet. Üniversitem de (Yüzüncü Yıl Üniversitesi ) temsilcileri olmam için imkan sağlıyorlardı. Bu maille birlikte Koordinatör olma hayalim tekrardan depreşti.

İki hafta sonra da İstanbul’da güzel bir Otelde Eyobusiness Zirvesi adı altında 3 günlük dolu dolu bir toplantı düzenlendi. Eyobus ekibine yavaş yavaş dahil olurken, bu ekibin kaliteden ödün vermeden pürüzsüz bir gezi için her türlü ayrıntıyı ince eleyip sık dokuduklarını fark etmiştim.

dadsada-min

 

Yoğun Eyobusiness programının molalarında hepimiz kahvelerimize sarılıyorduk ve molalarda bile kendinizi Eyobus konuşmaktan alıkoyamıyorsunuz. Bu kahvelerin öncesi çok önemli sizler için, çünkü bir sonraki Eyobus tur programlarında olabilecek en mantıklı rotayı, gezilebilecek en iyi zamanı, tur programlarının dışında başka nasıl etkinlikler yapılabilir gibi konuları ölçüp tarttık desem olmaz zaten Eyobus ekibi planlamıştı her şeyi. Programı, beraber cilaladık desem daha yerinde olur.

Ataman Özbay da Eyobusiness Zirvesi Programındaydı. Bizlere kendi hayatından örnekler vererek girişimcilik hakkında ipuçları verdi.

img_9774-750-x-500
Ataman Özbay Girişimcilik oturumunda

Konuşmasından sonra da kendi kitabını imzalayarak bizlere verdi.Dediğim gibi Eyobus size güzel arkadaşlar kazandırır. En büyük ortak yönümüzün tiyatro olduğu bir arkadaşla Eyobusiness için hazırlayacağımız tiyatro oyununda kaynaştık.

hgfhdfh-min
Tiyatro oyununa hazırlanırken benim perspektifimden Didem’in görünüşü

Adımızın yazılı olduğu kurabiye bile yapmışlardı. Diğer arkadaşları bilmem ama özel hissettim kendimi.

hgfhhfsh-min
Eyobusiness 2016

Son gün ve Eyobusiness Profilleri çekilirken. İçinde birkaç yılı barındıran  2 gün yaşadım. Emeği geçen herkese teşekkürler.

Şimdi de Eyobus anılarıma dokunmak istediğim zamanlarda içeceğimi, Eyobus bardağıma dolduruyorum ve kulpu sıkıca kavrayıp yudum yudum geziyorum tekrardan. 

hfdsfhshsh-min
Eyobus Bardak

Benim gibi bu yolu yalnız yürüyüp onlarca arkadaşla geri gelebilir ve dahası bu güzel ve enerjik ailenin bir parçası olabilirsiniz. Eyobusiness, yolculuk bittikten sonra etkileşimi sürekli kılan deneyimlerinizi anlattığınız,paylaştığınız ve Eyobus katılımcılarına daha sonra kariyer fırsatı sunan bir oluşumdur.

Umarım bir gün sizinle daha da güzel bir yolculuğa çıkarız. Sizlerin de bu ailenin bir parçası olmanız dileğiyle

Sevgiler

 

Fatma Adıyaman

 

Eyobus 2017

10 YORUMLAR

  1. Gercekten okurken bile apayrı bir zevk aldım.Suan bende bunu neden yaşamıyorum diye sormuyor deqilim eyobus dünyanın 8inci harikası olsa gerek inş en kısa zamanda bizlerde bu keyfi yaşarız.Yazdıgın yazı için cok tskler eline yüregine saglık .:)

  2. Öyle bir anlatmışsın ki şu andan itibaren oralara gidip senin Eğlendiğin gibi eğlenmek istiyorum süpersin.

  3. Bloğunu okuyunca sanki ben yasamasim gibi hissettim, çok samimi yazmissin ellerine saglik.. Umarim bir gun bende senin gibi yurt dişi deneyimini boyle tecrubeli insanlarla gercekleştiririm 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here