Ana sayfa Deneyimler

EYOBUS İle Seyahat Etmek Size Ne Kazandırır

0
PAYLAŞ
 •  Size ‘iyi ki’ Dedirtecek Yeni Dostluklar

   

dostluk eyobus
Güzel dostluklar sizleri bekliyor

Eyobus‘a katılmayı düşünenlerin aklına en çok takılan soru bu olduğu için ilk maddede bahsetmek istedim. Yalnız katılmış biri olarak söylüyorum, arkadaş edinememekten korkmayın. Oryantasyon toplantısının başlamasıyla birlikte koca bir otobüs dolusu arkadaşa sahip olacaksınız. Otobüste birbirinize su dağıtıp kahve yaparken, molalarda yiyeceklerinizi paylaşırken, haritada yer bulmaya çalışırken bi bakmışsınız aranızda harika bir bağ oluşmuş. Şahsen otobüsten çoğu kişiyle hala görüşüyorum ve kesinlikle güzel arkadaşlarla güzel anılar biriktirdiğime inanıyorum.

 • Kendinizi Mükemmel Hissettirecek Özgürlük Duygusu

   

özgürlük eyobus
Özgürlüğü yakala

Hep hayalini kurduğum, fotoğraflarını gördüğüm, bir gün bende gideceğim dediğim her yerde buldum kendimi.  Ben hiç bu kadar özgür hissetmemiştim. Eminim sınır kapısından geçtikten sonra herkes içinden aynı şeyi geçirmiştir. Özgürlük. Okul, iş, ders ne varsa hepsini bırakıp şehirlerde kaybolmak bağımlılık yaratacak kadar güzel bir his. Zaten muhtemelen herkes Eyobus ile gezdiği ülkelerden en beğendiklerine bir daha gitmek isteyecek, ve gidecek.

 • Süper Tatmin Edici Bir Yurtdışı Köşesi

   

eyobus magnet hediye
Magnet köşesi

Şehirlerin en meşhur yerlerinde çekilmiş fotoğraflar, magnetler, bileklikler, biblolar, yemek fişleri, metro biletleri.. Bunların hepsini biriktirip döndüğünüzde kendinize çok güzel bir günlük hazırlayabilirsiniz ya da odanızın bir köşesini dekore etmek için kullanabilirsiniz. Ben hala Eyobus köşeme bakıp hatırlayıp gülümsüyorum.

 • Yabancı Dil Gelişimi

Bir çok dilde teşekkürler

Hemen hemen herkesin genel problemi  ‘’yaa ben anlıyorum ama konuşamıyorum hiç yaaa, biraz pratik yapsam aslında…’’ Eyobus ile seyahat ederken pratik yapmak için bol bol fırsatınız oluyor. Turist Informationlara gidip harita isterken, adres sorarken, yemek siparişi verirken, alışveriş yaparken ingilizce pratik yapıyorsunuz aslında. Hatta sadece konuşmak için yolu bildiği halde gidip adres soran konuşmaya çalışan arkadaşlarımız olmuştu. Zaten gittiğiniz yerlerde çok fazla yabancı arkadaş edinebilirsiniz.

 • Arkadaş Çevresinde Cool Olma

cool 

Sosyal medyaya fotoğraf koymaya başlamanızla birlikte ‘yeter artık, tamam gezme, daha ne kadar geziceksin, bi bitmedin, gezmediğin neresi kaldı..’ gibi yorum yazan arkadaş topluluğu Türkiye’ye dönünce de peşinizi bırakmıyor. Hiç mütevazilik yapıp eh gezdik işte biraz falan demeye gerek yok bütün anılarınızı yaptıklarınızı yediğinizi içtiğinizi anlatın sonuçta 18 ülke gezmişsiniz yaaani. Bu insanların size bakış açısında da çok güzel bir etki yaratıyor, herkes ister istemez kendini ne kadar geliştirmiştir diye düşünecek .

 • Kafa Yakan Matematik Bilgisi

Döviz çevirmelerde beyin yakan hesaplar 🙂

Gitmeden önce yanınıza alacağınız parayı Euro’ ya çevirmeniz gerekiyor zaten ama Avrupa’da resmi olarak Euro kullanmayan ülkeler de var. Oralara gittiğinizde de Euro’yu ordaki para birimine çevirmeniz gerekiyor. Alışveriş yaparken önce oradaki para birimini Euro’ya çevirip sonra Euro’yu liraya çevireyim derken kafalar karışmaya başlıyo. Ben çoğu zaman kendimi hııııı pahalıymış o zaman kalsın bari bu derken buldum. Böyle şeylerle uğraşmamak için önceden telefonunuza uygulama falan indirebilirsiniz.

 • Sizi Bir Adım Öteye Taşıyacak Yurtdışı Deneyimi

   

Yurtdışı deneyimi

Ben seyahate çıkmadan önce düşündüğüm şeylerden biri de buydu. Her yerde her şekilde fayda sağlayacak olan deneyim. Sonuçta bir sürü yer görmüş, müzelere girmiş, çoğu yerin tarihini öğrenmiş oluyoruz ve genel kültürümüz ciddi anlamda artıyor. Arkadaş ortamlarınızda yaşadıklarınızdan şahit olduklarınızdan bahsetmek hem sizin için güzel bir his hemde insanlar sizin hakkınızda olumlu düşünmeye başlıyor. Hatta bence iş görüşmesine girdiğiniz zaman bile 18 ülke gezdiğinizden bahsetmek sizin için çok büyük bir ayrıcalık. Seyahat esnasında hiç bilmediğiniz yerlere ayak uydurmaya çalışırken çok yönlü düşünebilmek, yeri geldiğinde mücadele etmek kişisel gelişiminize büyük fayda sağlıyor bir bakıma olgunlaştırıyor diyebilirim

 • Şimdi Onlar Düşünsün

Barcelona Nou camp

Eyobus’ın bana kazandırdığını düşündüğüm en önemli şeyler bunlardı. Eminim aklıma gelmeyen çok daha fazla şey vardır o yüzden şimdi daha önce Eyobus’a katılmış olanların kazandıklarını, yaşadıklarını, anılarını katılacak olanların da kazanacağını düşündüğü şeyleri aşağıya yorum olarak yazmasını istiyorum. Böylece çok daha fazla fikir ve bilgi paylaşımıyla turlara daha dolu çıkabiliriz. Unutmayalım, özgürlük aradığımız yerde olmayabilir ama çıktığımız yolculuk bizi özgürleştirebilir.

 

Damla Sarımehmetoğlu

 

Eyobus 2017

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here