Ana sayfa Eyobus Haberler

Eyobus’ta Bahaneye Yer Yok!

1
PAYLAŞ

Hayalinizi gerçekleştirmek için bahane üretmeyin seyahati önceliğiniz yapın !

Eyobus için daha önce yazmış olduğum bir blogda bunu dilimin döndüğünce,kaleminin yazdığında ele almaya çalışmıştım. Ben yaptıysam sende yaparsın! Evet kabul biraz iddaalı bir cümle oldu ama her güzel şeyin emek gerektirdiği gibi bu yolda da bir emek harcadığımız doğrudur.

Seyahatin hala çok parayla olduğunu düşünenler

Dünya Haritası Bozuk paralar
Dünya Haritası Bozuk paralar

Avrupa Turunda en az harcama yapan yolcumuz Eyobus-4 katılımcısı ve harcadığı tutar da sadece 36 euro! Burada limit sizsiniz ve siz ne kadar isterseniz o kadar harcarsınız. Bunu kimse bilemez ne kadar harcarsan o kadar az olur. Yolcuların ortalama harcadığı tutar 500 euro dur ki bu fazlasıyla yetiyor size. Ayrıca bu yıl daha az harcama yapabilmemiz için yakın bir zamanda bilgilendirme metni de hazırlanmaktadır. Hayatınızda belkide bir kere yapabileceğiniz ömür boyu unutamayacağınız anılar için parayı bahane etmeyin. Biriktirin. Bahane bulan kaybetmeye mahkumdur. 🙂

Yola çıkmanın doğasında bırakıp gitmek var 🙂

arkadaşlık seyahat avrupa turu
Arkadaşlık

EYOBUS ‘ a en yakın arkadaşımla başvurmuştuk ikimizin başvurusuda kabul edildi hazırlıklara başladık ama sonrasında bir telefon ve ben yapamayacağım vazgeçtim mesajı. Tek kelimeyle ‘yıkıldım’. Eğer bu yolculuğa arkadaşınızla çıkmayı düşünüyorsanız çok da güvenmeyin hazırlıklarınızı kendi hedefleriniz doğrultusunda yapın. Otobüste arkadaş bulacağınızdan emin olabilirsiniz . Eyobus sizi her türlü ortak bir payda da buluşturmak için elinden gelenin fazlasını yapıyor.

Ve aile sorunsalı

lübyana avrupa turu bled gölğ
Bled Gölü – Lübyana

Ailemden 3. de izin aldım ve hiç de kolay olmadı. Babamı ikna ettikten sonraki süreç benim için daha rahattı çünkü asıl aşamayı geçmiştim. Eyobus için hayalime giden bu yolu unutulmaz kılmak adına ve kendi emeğimin de içinde olması adına bir yerde çalıştım.Hayatım boyunca hiçbir iş tecrübem olmamıştı, çalışmak istesem de ailem istemezdi zaten, onlardan habersiz arkadaşımın çalıştığı bir kuaförde bende işe girdim, hayatımda yapmadığım kadar çay kahve yaptım ve astronomik sayıda da 2 ay boyunca havlu katladım:) Evinde yerden çöpünü almaya üşenen ben çalıştığım yerde bunları yapıyordum ama bunların tek bir katlanma amacı vardı ve ilk başta zor gelse de sonrasında hiç problem olmadı. Okul ve çalışma hayatımın yanında verilen yüzlerce saat özel dersi de eklersek Seher tam bir pert. Ama başardım ve hayallerimin ilk adımını gerçekleştirdim bu şekilde.

Pasaport ve vize işlemleri

öğrenci yeşil pasaport
Öğrenci- Yeşil pasaport

Hala öğrenci olup da pasaporta almayanlar şöyle gelsin 🙂 Öğrenciye pasaportlar ücretsiz. Sadece harcını ödüyoruz o da 87.5 TL. Başvuru yapmak ise evraklarınız tam ise en fazla 1 saatinizi alır. Hazır pasaport işlemleriyle uğraşacaksanız ve anne babanız bir devlet kurumunda çalışıyorsa yeşil pasaport alıp alamayacağınızı öğrenin çünkü yeşil pasaport candır vize gibi bir sorununuzda olmaz.

Gezgin kalın.. 

Seher Karakuş

Eyobus 2017

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here