Ana sayfa Eyobus Haberler

EYOVAN Yollarda!

0
PAYLAŞ

Yeni bir hikâyeye başlamanın zamanı gelmişti çoktan. Şartların olgunlaşması değildi mesele. Yeniden doğmak, sıfırdan yazmak, gidilmeyen yollardan gitmek ve bunları yaparken kaybolmamak dalgalarda.. Belki de o gücü kendinde bulmak, kendini yeniden keşfedip, cesaretlendirmek…

Bildiğimiz yollarda hayal kırıklığına uğramaktansa, yeni yollarda amansızca kaybolmak mesele.. İstanbul’a mı yoksa İzmir’e mi taşısak derken ofisi şirin bir tosbağa gibi sırtımızda taşımaya karar verdik dünyamızı. Yani bazen o bizi taşır, bazen de biz onu.

img_4138

Dünyamıza da EYOVAN adını verdik. Doğmamış çocuklara konulan ad gibiydi  bizimkisi henüz alınmadan koyduk adını.

             Dünya yeterince büyük neden sınırlar koyuyorduk ki kendimize. Uçakla bir saatte gideceğimiz yolu, çalışarak ve gezerek üç günde gitmek dünyanın en akıllıca işiydi. Bir saatlik anlamsız yolculuğa üç günlük anlam yükleyip, 2-3 gezgin görüp durdurduk muydu EYOVAN’ı, bırakacağız işi gücü. Yeni şarkılar dinleyip, hiç yazılmamış şiirleri söyleyeceğiz iki tek atıp. Sanmayın ki sizle paylaşmayız şiirleri, anıları.. Gün batımında kurduk mu sofrayı, bir de güzel hikaye yakaladıysak demeyin keyfimize.

eyovan-revize-min

          Okumadan şiirleri, dillendirmeden henüz kurulmuş hayalleri, anlatmadan en derin yaraları, sızıp kalmadan belki de en mutlu günlerimizde açarız radyoyu paylaşırız bizi dinleyen dostlarla. Gündüz yolculuk yapar, bulunca keşfedilmemiş bir köşe kurar çadırımızı, atarız kampımızı. Keyifli bir yer gördü müydü akşamı beklemeden olduğu yere çöker belki Eyovan. Çöktüğü yerden kaldırmasını da öğreniriz belki.

img_5064-min-1

Bu yola çıkma fikri ortaya çıkınca bizi en çok heyecanlandıran şeydi öğrenmek. Fikir de değildi aslında bu dizginlenemeyen özgür bir duygu.

 Çıkmış olduğumuz bu yolculukta yanımızda olmanız ümidiyle.

 Aykut YILMAZ

Eyobus 2017 Turu

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here