Ana sayfa Katılımcı Görüşleri

Gizem Yaman – Eyobus 15

0
PAYLAŞ

Mutlu Anılar Ve Ortaya Çıkan Güzel Arkadaşlıklar

İlk olarak EYOBUS’ı arkadaşım aracılığıyla duydum ve araştırmaya başladım. Daha sonra Avrupa Gençlik Derneği’yle bağlantılı olduğunu öğrendim. Bundan önceki yıllarda gidilen yerlerdeki paylaşımlara baktığımda istediğim gibi bir tur olduğuna karar verip başvurumu yaptım. Daha sonra başvurum onaylandı ve Eyobus ile tekrardan iletişime geçtik.

Eyobus Yolcu Görüşü

Turun başlamasından 3 ay önce pasaportumu yenilettim daha sonra tura 1 ay kala da toplu vize başvurusu yaptık. Vize başvuru süreci boyunca gergin ve bir o kadar da telaşlıydım. Kafama takılan her şeyi arayıp sormama rağmen bir kere bile beni demoralize edecek bir şey duymadım. Belgeler konusunda sıkıntı yaşadığım zamanlar oldu ama telafi ettik. Sonucunda, gitmemize yakın bir zaman kala vizelerimizin çıktığı haberi verildi.

Eyobus Yolcu Görüşü

22 Ağustos’ta oryantasyon sonrası akşam yola çıktık. Bu süreçte 20 gün 17 ülke 20 şehir gezmiş olduk. Kalmadığımız şehirlerde ortalama 8 saat bazen daha fazla gezme imkanı bulduk. Mesela Paris’e sabah 10’da varıp gece 2’ye kadar orada kalmıştık. Kaldığımız yerlerde tabii ki süremiz çok daha fazlaydı. Mesela Prag’ta konakladığımız gün artı ertesi gün gece 2’ye kadar oradaydık. Bazı ülkelerde görülmesi gereken, programda bulunmayan yerlere de gidildi.6 gece konaklama yaptık ve kaldığımız yerler gerçekten 2 gün boyunca gezilip görülmesi gereken şehirlerdeydi) Konaklamada hiç bir problem yaşamadık, çok memnun kaldık.

Eyobus Yolcu Görüşü

Gidilen ülkelerin güzelliği turdan memnun kalmamızı etkileyen tek faktör olmadı tabii ki. Eyobüs ekibindekilerin sıcak tavırları ve şoförlerimizin güler yüzleri de turun iyi geçmesine büyük katkı sağladı. Koordinatörlerimiz her konuda bizimle ilgilendi ve yardımcı oldu.20 gün boyunca her iki otobüsten de çok iyi insanlarla tanıştım ve bu 20 günü onlarla dolu dolu yaşadık, eğlendik. Otobüste geçirdiğimiz zamanlar çok değerliydi çünkü farklı yerlerden gelmiş 50 den fazla kişiyle bir anda, bir oyunla ya da şarkıyla eğlenip gülebiliyorduk. Haliyle çok güzel arkadaşlıklar kurduk. Yolculuklarımız rahat ve sorunsuz geçti. Sıkıldığımız zamanlarda küçücük koridorda halay çektiğimiz bile oldu.

Eyobus Yolcu Görüşü

Sonuç olarak her zaman gitmek istediğim o Avrupa’yı 20 güne Eyobüs sayesinde sığdırmış oldum. Geri döndüğümde yanıma mutlu anılarım ve güzel arkadaşlıklarım kaldı. Bir daha olsa aynı ekip, aynı otobüsle tekrardan aynı yerlere giderdim diyebilmemi sağladılar, sağ olsunlar.

Eyobus Yolcu Görüşü

 

 

HEMEN BAŞVUR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here