Ana sayfa Seyahat Rehberi

Güvenli Bir Avrupa Turu İçin Dikkat Edilmesi gereken Noktalar

0
PAYLAŞ

Otobüsle Avrupa Turu yapmaya çalışan bir çok kişi ya da kuruma denk gelebilirsiniz. Bu programlar arasında o kadar ciddi farklılıklar var ki incelendiğinde ister istemez aklınıza soru işaretleri geliyor ve güvenli olup olmadıklarını düşünmeye başlıyorsunuz. İşte tam da bu noktada otobüsle Avrupa turunda mağduriyet yaşamamanız için dikkat etmeniz gereken bir kaç detayı sizler için derledik.

  • Gerçek bir şirketle yola çıkıp çıkmadığınızı sorgulatın!


Şirket Sicil ve Ünvan Sorgulama

Fotoğrafta gördüğünüz Ticaret Odasının sorgulama sayfası. Gerçekten karşılaştırdığınız organizasyon kağıt üzerinde var mı yok mu sorgulayabilirsiniz. Biz kontrol ettiğimizde bu işi yapmaya çalışan ve insanları bu işten soğutan organizasyonların %90’ı sadece hayal ürünü. Sadece bir web sitesi mevcut. Yeniden sorgulama yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  • TÜRSAB Üyesi bir şirket olup olmadığını teyit edin!

 

Türsab Onaylı Seyahat Acentası

Bu fotoğraf TURSAB’ın sayfasından alınmıştır. Yani Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’ne kayıtlı olup olmadığınızı gösteriyor. Bunun anlamı da gerçek bir şirket olduğumuz, bazı denetimlerden geçtiğimiz, bir tur için tüm şartları yerine getirdiğimiz anlamını taşıyor. Gerçek bir şirket ile seyahat etmezseniz öncelikli olarak yaşadığınız sıkıntılarda karşısınızda muhattap bulamayabilirsiniz. Buldunuz ve yine de sorun çözülmedi mi? Şikayet edebileceğiniz ve hakkınızı arayabileceğiniz hiç bir somut delil zaten ortada yok. Zaten vergi de vermiyorlar demektedir. Geçmiş olsun..

  • TÜRSAB TATİL MELEĞİ

TÜRSAB TATİL MELEĞİ, özellikle internet üzerinden seyahat acentalığı ürünlerini satın alan tüketicileri kaçak acentalardan korumak için hazırlanan bir önlem sistemidir. Bu sayede tatilci, işletme belgesine sahip yasal yükümlülüklerini yerine getiren seyahat acentalarından hizmeti satın alacak ve böylelikle sıkça yaşadıkları mağduriyetlerin önüne geçilmiş olacaktır. Tüketici, TÜRSAB Tatil Meleği kullanımı ile kendisini koruduğu kadar seyahat acentalarına karşı haksız rekabet oluşturan kaçak faaliyetlerin engellenmesi yönünde de çok önemli bir adım atmış olacaktır.

 

Türsab Tatil Meleği

İnternet üzerinden hizmet satın almak isteyen tüketici, TÜRSAB Tatil Meleği üzerindeki logoya tıkladığında, onaylı acenta sertifikasına erişir ve hizmeti, yetkili seyahat acentasından satın aldığına emin olur. Tüketici, hizmeti seyahat yetkili acentasından satın almakla koruma altında olduğunu hisseder. Bakanlığın denetimi ve Meslek Birliği TÜRSAB’ın gözetimi altında faaliyet gösteren seyahat acentalarının kurumsal kimlik ile güvenceli bir hizmet sunduğunu gösterir. Kaçak seyahat acentalığı faaliyetinden korur.

Bizleri ve diğer firmaları karşılaştırın, eksilerimizi ve artılarımızı söyleyin ama önce karşılaştırdığınız gerçek bir firma mı değil mi onu sorgulayın.

  • Ödeme yöntemleri ve site güvenliği sertifikalarını göz önünde bulundurun!

Bunu anlayabileceğiniz farklı bir çok yöntem mevcut. Web sitemize ( www.eyobus.com.tr ) girdiğinizde site linki güvenli sayfa olarak yeşil açılır. Olmak zorunda değildir ancak varsa bilin ki gerçek bir şirket değilse onu alamaz. Bir çok organizasyon kredi kartı ile ödeme yapabileceğinizi söyler. Ancak daha sonra yan çizmeye başlar, teknik bir sıkıntı var havale eft yaparsanız daha iyi olur diye. Adresimize girdiğinizde kişiye özel kullanıcı panelinizde online ödeme yapabilirsiniz. Hiç bir ödeme kişi hesabına ya da kişi adına yapılmaz.

www.eyobus.com.tr Güvenlik sertifikası görüntüsü

Şartları yerine getiremeyen ve onu alma yetisi olmayan firmalara bankalar online ödeme sistemi tanımlamazlar.Detay gibi görünen bu ayrıntılar sizin yıllardır hayal ettiğiniz tatilin nasıl geçeceği noktasında belirleyici olacaktır.

Bu detayları göz önünde bulundurup bize güven duyan ve henüz Şubat ayı başında kayıt yapan 400 yol arkadaşımıza teşekkür eder;

Sadece bir şirket değil Türkiye’nin en geç yönetim kadrosuyla sizlerin her zaman yol arkadaşınız olduğumuzu belirtmek isteriz. 🙂

Sevgiler

EYOBUS Innovation Team

Eyobus 2017

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here