Ana sayfa Avrupa Almanya

Hamburg’da Mutlaka Yapmanız Gereken 5 Şey

0
PAYLAŞ

Almanya‘nın en büyük ikinci konteyner limanı olan Hamburg, şehrin sanayi ve ticaret yaşamına güç katan bu yönünün yanı sıra turistik açıdan da oldukça zengin ve hareketli bir yerleşim yeri. Kültürel dokusu, mimarisiyle göz alan tarihi yapıları ve görenleri kendine hayran bırakan doğal güzellikleriyle aklınızı başınızdan alan bu şehirde zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. O nedenle Hamburg yapılacak şeyler listenizi hazırlarken kendinizi tek bir alanda sınırlamayın. Zira bu şehirde sanattan spora dek her konuda ilginizi çekecek bir detay yakalayabilirsiniz.

Hamburg’da Mutlaka Yapmanız Gereken 5 Şey

1. Alster Gölü çevresini keşfedin

Alster-Golu

Arkadaşlarınızla ya da sevdiğinizle gidip doğanın tadını çıkarabileceğiniz harika bir yer olan Alster Gölü, huzur dolu atmosferiyle ruhunuzu dinlendirecek. Piknik sepetlerinizi hazırlayıp, tertemiz havayı içinize çekerek keyif dolu bir haftasonu geçirebileceğiniz göl çevresinde çok sayıda yürüyüş ve bisiklet parkuru da bulunuyor.

2. St. Pauli Bölgesinde eğlencenin tadını çıkarın

St-Pauli-Hamburg

Eğlenmeyi ve gece hayatını sevenler sizi St. Pauli bölgesine doğru alabiliriz. Çevresinde çok sayıda gece kulübü bulunan bu hareketli bölgede sabaha kadar süren partilere ve konserlere katılıp unutamayacağınız dakikalar yaşayabilirsiniz. Her ne kadar çok eğlenceli bir yer olsa da bu bölgeye gittiğinizde ara sokaklara tek başınıza girmemeye dikkat edin.

3. Balık Pazarına uğrayıp, yerel halkın arasına karışın

Fischmarkt-Hamburg

Günde 70 binden fazla insanın ziyaret ettiği 300 yıllık bir pazar olan Balık Pazarı (Fischmarkt), Reeperbahn Caddesi üzerinde yer alıyor. Adına aldanıp burada yalnızca balık satıldığını da düşünmeyin çünkü burada sebze meyveden kıyafete dek onlarca çeşit ürün bulmak mümkün. Balık Pazarına gittiğinizde kapanış saatlerinde (22.00 civarı) başlayan canlı müzik etkinliklerine dahil olmayı da unutmayın.

4. Miniatur Wunderland’e uğrayın

Miniatur-Wunderland

Dünyanın en büyük demiryolu minyatürü olarak bilinen Miniatur Wunderland, Gerrit ve Frederik Braun tarafından tasarlandı. 6 bin 500 metrekarelik bir alan kaplayan bu devasa model üzerinde 930 tren, 14 bin 450 vagon, 228 bin ağaç, 335 bin ışık ve 215 bin insan figürü bulunuyor.

5. Tarihi yapılarını gezin

Kunsthalle-Hamburg

Hamburg’a gelip şehrin tarihi yerlerini görmemek olmaz. İnşası 1897 yılında tamamlanan Hamburg Belediye Sarayı, muhteşem şehir manzarasıyla ünlenen St. Michael Kilisesi (St. Michael’s Church) ve önemli koleksiyonların sergilendiği bir sanat müzesi olan Kunsthalle Hamburg ise şehirde görmeniz gereken bu tarihi yerlerden bazıları.

Hamburg sokaklarında halkın arasına karışıp şehrin bilinmeyen yönlerini öğrenerek, kendinize bambaşka rota ve planlar da oluşturabilirsiniz. Unutmayın! Yollar paylaşıp keşfettikçe güzel.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here