Ana sayfa Katılımcı Görüşleri

Hayrünisa Bilgin – Eyobus15

0
PAYLAŞ

EYOBUS ekibine teşekkür etmek istiyorum hayallerimize köprü oldukları için

EYOBUS maceram kuzenimin bana bu gezi teklifiyle gelmesiyle başladı. Biraz inceledim ve çok güzel bir programının olduğunu gördüm fakat bunun tam anlamıyla uygulanıp uygulanmadığı hakkında şüphelerim vardı. Bende internetten birkaç forum sitesinden sosyal medyadan vb. biraz araştırma yaptım yorumları okudum ve yüksek oranla giden insanların bu geziden memnun kaldıklarını gördüm.

Eyobus Yolcu Görüşü

Çok geçmeden başvuru formunu tamamladım ve gönderdim. Başvurumdan 5 gün sonra bana sms ile tura kabul edildiğim mesajı geldi. Bunun sonrasında benden kargo ile göndermem gereken birkaç şey olduğu söylendi fakat çok uğraştırıcı şeyler değildi. Okula giderken bir gün yol üstü tamamladım hepsini. 2 gün sonra postam ellerine ulaştı ve bana anında geri döndüler bilgileriniz elimize ulaştı ve kabul edildi diye. Tabii bu haberleri bana veren şeker mi şeker ofis ekibi idi. “Merhaba EYOBUS’den Selin ben ya da Merhaba EYOBUS’den Tuğçe ben” diye mutlulukla telefon açan tatlış ofis ekipleri. 🙂 Her soruma bıkmadan usanmadan cevap verildi. Açık uçlu bir soru bırakılmıyordu hiç kafamda. Son ana kadar da hep böyle oldu. Her ödeme yaptığınızda yahut her işlem yaptığınızda dakikasında geri bildirim geliyordu. Yani kafamda acaba param yattı mı diye bir soru olmadı. Benim başvuru işlemlerim aylar öncesinden tamamlandı. Sadece ay ay ücret yatırıyordum. Bu süre zarfı içerisinde program ülkeleri hakkında her şeyini inceledim şu tarihte şu ülkeye gidildiğinde neler giyilir neler yapılır nerelere gidilir vs.

Eyobus Yolcu Görüşü

Ve tarihlerden 22.08.2016 EYOBUS-15in hareket vakti idi. İlk başta bir oryantasyon programı vardı fakat ben okul işlerim nedeniyle oryantasyona biraz geç kaldım ama bu oryantasyonda çok güzel kaynaştırmalar yapılıyor bu yüzden biraz üzüldüm. Program Balkan ülkelerinden başlıyor. Sonrasında Avrupa ülkelerine geçiş yapıyoruz. Program harika bir ayarlanmıştı bizi hiç yormayacak şekilde. Zaten sizi program yormuyordu sizi siz yoruyordunuz. Ne kadar gezerseniz o kadar yoruluyordunuz. Akşam otobüs sizin eviniz gibi oluyordu arkadaşlarınız kardeşleriniz koordinatörlerde anne babanız gibi. EYOBUS gerçekten insana aile hissi veriyor işte oralarda 🙂 2 güne bir otelde konaklama vardı bu şekilde kendimizi de çok fazla yormadan ayaklarımızı uzatıp uyuyabileceğimiz lüx otellerimizde yorgunluğumuzu giderebiliyor ertesi güne full enerji ile başlayabiliyorduk. Otellerde verilen kahvaltıda bize ziyafet gibi geliyordu çünkü otobüs vakitlerinde kahvaltılar geçiştirme oluyordu genelde. Ama onlar bile o kadar güzel oluyordu ki şuan bunları yazarken bile özlemle anıyorum o günleri..

Eyobus Yolcu Görüşü

EYOBUS’ün rehber hizmeti yoktu fakat gideceğimiz her ülkeden önce koordinatörlerimiz bize o şehir hakkında yapıları hakkında gerekli bilgileri veriyorlar hangi güzargahı izlememiz gerektiğini söylüyorlar nerede ne yenmesi gerektiğini bize anlatıyorlardı. Bu sayede bizde ülkede boş boş gezmiyorduk. Zaten genelde kalabalık bir grupta oluyordu gezerken istenirse onlara da katılıp güzel bir rota izlenebilirdi fakat ben kuzenimle genelde tek gezdim. Ve her şehrin hakkını verdiğimizi de düşünüyorum.. Tur boyunca günde ortalama 20km yaya yol yürüdük tabii çok yorulduk fakat her şeye değdi. Koordinatörlerimiz; büyük ve kurumsal koordinatör Aykut Abi, bizimle Paris’e kadar çok güzel ilgilenen Faruk Abi, enerjisi asla bitmeyen Ömer Abi ve taze koordinatör Erdem.. Hepsi gerçekten çok bilgili idi. Her konuda. Para problemi yaşayan arkadaşlarımıza çok güzel bir şekilde yardımcı oldular, dil problemi yaşayan arkadaşlarımıza yardımcı oldular, sınır geçişleri problemlerinin ustalıkla üstesinden geldiler, ülkelerin sokaklarını avuçlarının içi gibi biliyorlardı. Aynı şekilde şoförlerde öyle çok tatlı şoför abilerimiz vardı. Otobüs halaylarına, son ses müziklerine rağmen bize mutlukla ayak uydurdular. Onlarla da hiçbir problem yaşamadık. Hatta çok güzel iletişimimiz vardı 🙂

Eyobus Yolcu Görüşü

Son olarak; EYOBUS yolculuğum boyunca herşey çok güzeldi ve ben yine buradan da EYOBUS ekibine teşekkür etmek istiyorum hayallerimize köprü oldukları için.. 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here