Ana sayfa Katılımcı Görüşleri

Merve Bölük – Eyobus 15

0
PAYLAŞ

Hayallerinizin peşinden gittiğiniz bir yolculuk

Öncelikle söylemeliyim ki verdiğim en iyi kararlardan biriydi bu yolculuğa çıkmak…Otobüsle değil 1 gün 2.5 saatten fazla yolculuk yapmış biri değilim. Buna rağmen cesaret edip bu yola çıktım ve asla pişman olmadım. Tur şirketi için profesyonellik olarak acaba mı diye endişelerim vardı ancak daha oryantasyon toplantısında tamamen çözüm odaklı çalıştıklarını fark ettim. Başvuru süreci biraz çabuk oldu aslında. Daha önce katılan bir arkadaşım vasıtasıyla tanıştım Eyobus ile…Daha o an ilgimi çekti ve hemen bir arkadaşımla paylaştım ama ortada gidelim mi diye bir şey yoktu. Başvuru zamanı internette yayınlanınca arkadaşım arayıp gidelim mi dedi ve bir anda kendimizi başvuru yapmış bulduk. Sonrası zaten sıra sıra gerçekleşti.

İlk gün tanışma toplantısında anladım ki her şey tur boyunca çok güzel olacak. Otobüslere yerleştiğimiz an başladı aslında güzellikler…Bir anda ön koltuk arka koltuklar derken tanışmıştık bile.. Saatleri fark etmeden Yunanistan’a gelmiştik. Gittiğimiz ülkelere sabah giriş yapıyor genel de öğleden sonra çıkıyorduk konaklama harici ki benim için bu zaman yetiyordu artıyordu bile. Zaten asıl gezmek istediğim yerler belliydi. Bu yerlerin çoğunda da konaklama mevcuttu. İlk gün gezmek istediğim yerleri gezdim ertesi günü de şehrin tadını çıkardım genelde.

Eyobus Yolcu Görüşü

Tura arkadaşımla katılmama rağmen hiç birlikte gezmedik desem yeridir. Benimle gelen arkadaşım farklı yerler gezmek istiyordu ben farklı. Bu yüzden turda edindiğim diğer arkadaşlarımla gezdim genellikle. Konaklama yaptığımız yerlerde giriş yaptığımızda dinlendim ve gece arkadaşlarımla birlikte eğlenmek için bir yerlere gittik hep. Gerçekten en güzel zamanlarıydı diyebilirim. Eğlenmeyi seven biriyim ve Avrupa da gece hayatı bir başka. Oteller nasıldır acaba diye düşünmüştüm ilk başta ancak kaldığımız oteller geçekten beni şaşırttı özellikle Roma diyorum. Tur yolculuğu çok farklı bir olaymış onu anladım. Otobüste konuşmadığım muhabbet etmediğim kimse olmadı en bastan en sona ki ben en arka tayfadan biriydim. Oyunlar mı oynanmadı halaylar mı çekilmedi, şarkılar, danslar, ne ararsanız vardı otobüs deyip geçmeyin.

Eyobus Yolcu Görüşü

Bu sizin özgürlük yolculuğunuz. Eyobus ekibi gerçek anlamda bir ekipti .Yeşil otobüs olarak Faruk ,Selin ve Erdem harika koordine ettiler. Yolculuk boyunca bir emreden değilde bizden biriydiler. Yeşil mavi diye ayrılmayıp mavi otobüsten Tuğçe ve Ömer de bizle arkadaş gibiydiler gibisi fazla öyleydik aslında. Her yeri birlikte gezdik buna eğlence mekanları da dahil. Gerçekten eğlenmeyi biliyorlar. Tabi bu bütün tur beraber geziyor anlamında değil kim nasıl isterse öyle gezebilir teklif var ısrar yok. Onlar da bizden biri gibi davranıp bizle beraber gezdiler ve Avrupa’yı kim bilir kaçıncıya görmüş oldular. Aslında bu birlik beraberlik hoşuma gitti. Otobüs içindeki faaliyetlerde hiç ayrı durmayıp bize eşlik ettiler. Her meydan da halay çektik, şarkılar söyledik ve yerli halkı da aramızda aldık. Her ülkede bir Türk bulduk evet her yerdeyiz. Aykut bey de yeşil otobüs koordinatörlerinden biriydi ki kendisi bilindiği üzere patron. Ama otobüs içinde onun da size farklı davranmadığını göreceksiniz. Bir patron değil de daha çok arkadaştı. Gittiğimiz her yerde bilgilerini bizlerle paylaştı sağ olsun. İki otobüs olmamıza rağmen tek ekiptik bence. Çünkü mola verdiğimiz yerlerde aslında hep birdik. Beraber oturup şarkılar söyledik. Yeşil otobüste olmama rağmen mavi ekipten bir sürü arkadaşa sahibim.

Bu yolculuk bana bir çok şey öğretti. Zorluklardan bile keyif aldım aslında. Bitecekti biliyordum ama hiç bitsin istemedim. 20 gün boyunca bir aile oluyorsunuz ve ayrılmak inanın çok zor. Bu yolculuk gerçekten özgürlük yolculuğu. Hayallerinizin peşinden gittiğiniz bir yolculuk. Eyobüs sizden bir şey öğrenmez ama siz ondan çok şey öğrenebilir kendinize çok şey katabilirsiniz. En önemlisi bir çok arkadaşa sahip ayrılıyorsunuz. Orada kurulan dostluklar hiç bitmiyor. Beni Türkiye’nin dört bir yanında bekleyen dostlarım var artık biliyorum. Bu yüzden özgürlük aradığın yerde olmayabilir ama kalkışacağın yolculuk seni özgürleştirebilir.

Eyobus Yolcu Görüşü

 

 

HEMEN BAŞVUR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here