Ana sayfa Katılımcı Görüşleri

Meryem İlayda Kırca – Eyobus 16

0
PAYLAŞ

Sabah kalkıyorsunuz Eyobus ekibi, akşam yatarken onlar, hasta olduğunuzda, en ufak bir sıkıntınız olduğunda, bazen gülerken bazen ağlarken hep yanınızda oluyorlar 

Bir gün yurtta yatağıma sinmiş, hayatın sıkıcılığına isyan ederken Facebook da Eyobüs tanıtımlarını gördüm. Tanıtım videoları gerçekten ilgi çekiciydi, videoları izlerken bile yattığım yerden eğlenebiliyorsam “Ben neden orda olmayım ki!” diye düşündüm. Şartları okuyup kısa bir araştırma yaptıktan sonra başvurumu yaptım.

Eyobus Yolcu Görüşü

Başvurusu sırasında heyecanımdan kaynaklı saçma sapan sorularıma, gereksiz telefonlarıma çok sabırlı, samimi biçimde yanıtlar aldım. Tur programı, öncesinde uzun kilometreler, otobüs yolculuğu, 2 günde bir konaklama olsun oturduğunuz yerden kulağa korkunç geliyor. Fakat o kutlu gün geldiğinde, gözlerinizi başka ülkelerde, belki senelerce portresine baktığınız yerlerde açtığınızda otobüse zaten eviniz gözüyle bakıyorsunuz. Eyobus ekibine de aileniz. Örneğin; bir şehri yeteri kadar işgal ettikten sonra “Hadi artık eve gidelim.” diyebiliyorsunuz. 14 gece geçirmişim otobüste ve inanın şuan bir 14 gece geçirmek için de her şeyimi verebilirim. Sabah kalkıyorsunuz Eyobus ekibi, akşam yatarken onlar, hasta olduğunuzda, en ufak bir sıkıntınız olduğunda, bazen gülerken bazen ağlarken hep yanınızda oluyorlar. Bu yüzden ekip kelimesinin yetersiz geldiğini düşünüyorum.

Eyobus Yolcu Görüşü

Tur programında şehirler ve verilen süreler gayet iyi ayarlanmıştı. Bir şehri gezmek için bol bol vaktiniz oluyor ve bazen koordinatörlerin gözüne “ Gidelim mi?” gibisinden bakabiliyorsunuz. Tam bittim artık dediğim anda otel de oluyordum, iyi bir dinlenmenin ardından kendinize gelip tekrar gezmek istiyorsunuz. Konaklamaları gerçeği söylemek gerekirse ben bu kadar beklemiyordum. Kendimi baya baya en kötüsüne alıştırmıştım ki ilk konaklama yerine gidip, o odayı görene kadar. Zaten ordayken çok büyük beklentiler içine girmiyorsunuz “bir yatağım olsun yeter ya” modunda dolanıyorsunuz ama Eyobus konaklama konusunda beklentilerimi bayağı zirveye çıkardı. Odaların 2 Kişilik olması, otelin merkezi, güvenli ve konforlu olması en önemlisi yola çıkmadan önce bir kahvaltı yapıyor olmamız, kruvasanla güne başlamamız bile benim için bir mutluluk kaynağıydı.

Eyobus Yolcu Görüşü

Koordinatörlerimiz gerçek anlamda profesyonel insanlardı. Yeri geldiğinde ailen, yeri geldiğinde arkadaşın. Her türlü durumda profesyonelce yaklaşıp, yapılması gerekenleri yapıyorlardı. Örnek veriyorum burası Roma, şurayı burayı gezebilirsiniz yerine alırlar götürürler, gezdirirler, nerede ne yapılması gerekiyorsa, ne yenmesi gerekiyorsa hepsi hakkında bilgi verirler, tercihi size bırakırlar. Ciddi anlamda bonkör ve yardımseverler. Fakat beklemeye tahammülleri de yok bu da bir gerçek 🙂 Otobüs yolculuğunda ilk herkes nizami biraz da kasıntıydı. Sonrasında o kadar eğlenmeye başladık ki gülmekten uyuyamadığım geceleri biliyorum. Bazen şarkılar çalıp oynadık, eğlendik. Yeri geldi biz şarkılar söyledik, yeri geldi marşlar söyledik. Yeri geldi ağladık, yeri geldi güldük. O kadar çok anımın kelimelere sığması malesef mümkün değil.

Eyobus Yolcu Görüşü

Sadece 20 yıllık hayatımın acısıyla, tatlısıyla en güzel 20 günüydü diyebilirim. Bu yola çıkarken “ Hep mutlu Olacağım” demedim. “Mutsuzluğa da Varım.” dedim. Nitekim de öyle oldu, dertlerin, sıkıntıların tümüne de gözlerimiz kaybolana kadar güldük. Hayatıma çok değerli insanlar kattım. Eyobus bir turdan fazlası, bundan sonra her anında olmak isteyebileceğim, önceki anları da kaçırdığım için üzüldüğüm bir program. Çok sevdiğim ve buna inanarak yola çıktığım bir söz var. “Günün birinde herkes kendi yıldızını bulabilsin diye mi parlaktır yıldızlar?” Ben hayallerime olan ilk adımımı attım ve yıldızımı da buldum.
Herkesin kendi Yıldız’ını bulabilmesi dileğiyle…

Eyobus Yolcu Görüşü

HEMEN BAŞVUR

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here