Ana sayfa Eyobus Haberler

Neden EYOBUS?

0
PAYLAŞ

Sürekli sosyal medyada karşınıza çıkan ya da bir arkadaşınızın yazın çıktığı turla ilgili anılarını anlatırken duyduğunuz Eyobus’u neden bu kadar çok duymaya, görmeye başladınız? Neden bir çok firma varken aklınıza Avrupa turuna çıkmak gelince karşınıza Eyobus geliyor?

Gün geçmiyor ki sosyal medyada ‘Otobüs ile Avrupa’  ‘Haydi Avrupa’ya ’ gibi türevleri olan başlıklara denk gelmeyelim. Ancak hangisini neden tercih etmelisiniz ya da hangi firmaya güvenmeniz gerekiyor? Gelin Avrupa Turu için bakmanız gereken kriterlere ve neden Eyobus’ı seçmeniz gerektiğine beraber göz atalım.

İşte Eyobus’u diğer firmalardan ayıran en önemli farklar.

-Profesyonellik  

 

2012 yılında Avrupa Gençlik Derneği  üyelerinin hep birlikte seyahat etmelerini sağlamak amacıyla kurulan EYOBUS; 2013-2014 yıllarında Avrupa Gençlik Derneği iktisadi işletmesi bünyesinde faaliyetlerini gerçekleştirdi. 2015-2016 yıllarında artan yoğun talep doğrultusunda Türkiye’de otobüsle Avrupa turunu resmi olarak gerçekleştiren ilk “şirket” olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Daha önce 16 kez gerçekleştirilen Eyobus turlarından edinilen tecrübe ile her konuda donanımlı ekiple karşılıyor sizleri.

-Hayal ortaklığı

Sürekli büyüyen bir aile olan Eyobus ailesi, 2016 yılında eski katılımcıları ile Eyobusiness Akademi adını verdiği bir zirveyi İstanbul’da gerçekleştirdi. Eski katılımcıları ile hiç bir zaman bağlarını koparmayan Eyobus ailesi, kurduğu bu Eyobusiness Akademisi ile katılımcılarına kişisel gelişim, tecrübe ve bununla birlikte kariyer fırsatları sunan bir programı hayata geçirdi. 2016 yılında 50 temsilci ile hayata geçirilen Eyobusiness Akademi, 2017 programlarından sonra Eyobus ailesine yeni yol arkadaşları ekleyerek, hayalleri olan her katılımcı ile büyüyerek yoluna devam edecek.

-TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acentaları Birliği )

Seyahat acentaları tüm hizmetleri ile TÜRSAB ve Turizm Bakanlığı denetimindedirler. Yani TÜRSAB belgesi, hem yolcunun hem de firmanın haklarını koruyan bir kurumdur. İnternet üzerinden hizmet satın almak isteyen tüketici, TÜRSAB Tatil Meleği üzerindeki logoya tıkladığında, onaylı acenta sertifikasına erişir ve hizmeti, seyahat acentasından satın aldığına emin olur.

Peki bu Türsab belgesinin size faydası?

Günümüzde tur dolandırıcılığı vakaları her gün artmaktadır. Olur da karşınızdaki firma size vaad ettikleri hizmeti sunmaz ise şikayet etmek haklarınızı aramak istersiniz. Ancak eğer karşınızdaki firma Türsab üyesi değil ise yasal hiçbir hakkınız yok demektir. Yani imzaladığınız sözleşmeniz hiçbir hükmü yoktur. O yüzden attığınız her imzaya dikkat edin deriz.

Eyobus bu alanda faaliyet gösteren firmalar arasında TÜRSAB’a kayıtlı tek firma olarak tescillendi. Eyobus Turizm adında olan belgemizi buradan görebilirsiniz. Yani farklı bir firmanın Türsab belgesinin altında faaliyet göstermiyoruz. Lütfen sizlerde bizi yada farklı bir firmayı araştırırken bu konuya dikkat ediniz. Farklı bir şekilde benzetmek gerekirse biz başkasının diplomasını gösterip biz bu işi biliyoruz demiyoruz.

-Başvuru Seçimi

 

Eyobus turlarına katılmak istediğinizde karşınıza bir başvuru formu ile çıkıyor. Bu formda hem sizin turla ile ilgili bilgilerinizi hem de size farklı sorular soruyoruz. Bazı katılımcılarımız neden bunu istiyorsunuz diye soruyorlar. Eyobus’a gelen yüzlerce başvuru var. Ancak her katılımcıyı tura kabul edemiyoruz ve değerlendirmeye almak zorunda kalıyoruz. Çünkü bizlere sizlerin güvendiği kadar, aileleriniz de güvenmektedir. Onların endişe etikleri konuları en aza indirmeye çalışıyoruz.

Aslına baktığınızda biz sizi Eyobus turundaki otobüse değil evimize davet ediyoruz. Günlerce birlikte vakit geçireceğimiz her katılımcımın motivasyonu ve enerjisi önemlidir. Otobüste bir kişinin moralinin bozuk olması demek tüm otobüsün motivasyonunun düşmesi demektir. Kimseyi bir form üzerinden tanıyamayız lakin bazı noktalarda yılların verdiği tecrübeye dayanarak öngörü yapabiliyoruz.

Bu yüzden otobüste sizin huzurlu ve mutlu yolculuk sağlamak için değerlendirmeleri şimdiden yapıyoruz.

-Ödeme Kolaylığı

Yaş aralığımız 18-35 olduğu için, genelde %70 katılımcılarımız öğrenci. Bizde öğrencilik zamanlarımızdan yola çıkarak kendimizi sizin yerinize koyduk ve kolay ödeme imkanı sunuyoruz. Ayrıca duyduğunuz bir çok dolandırıcılık vakalarından dolayı ödeme yaparken tedirginliğinizi anlıyoruz ve bu yüzden ödemelerinizdeki güvenliğe ve kolaylığa önem veriyoruz.

Taksitli ödeme

Örnek Ödeme planı

Avrupa turu için 1170 Euro olan katılım bedelinin 370 Euro’sunu seyahat gününde veriyorsunuz. Geri kalan tutarı ise taksit ile seyahat gününe kadar her ay düzenli ödeyebiliyorsunuz. Örneğin 1 Ağustos turunda gidiyorsanız 370 Euro 1 Ağustos tarihinde geri kalan 800 Euro Ağustos ayına kadar olan aylara bölünmektedir. Taksitli ödemede fiyatta bir artış yapılmamaktadır.

Peşin Ödeme indirimi

Taksitli ödemede fiyatta artış olmayıp peşin ödemede indirim yapılmaktadır. Peşin ödeme yapmak istediğinizde de 370 Euro seyahat günü geri kalan 800 Euro yerine 40 Euro indirim ile 760 Euro ödeme yapıyorsunuz.

Online Ödeme (3D Secure ödeme ) – Havale / Eft ödemesi

Belirtmiş olduğumuz gibi ödeme konusunda tedirginliklerinizi anlıyoruz.

Ödeme işlemlerinizde açılan ekranda adres çubuğu ‘ https:// ‘ ile başlamaktadır ve ödemenizi banka onayınız (3D Secure ) ile yapmaktasınız. Ödemenizi yaptıktan sonra bankanızdaki hesap hareketlerinizde ödemeniz bireysel bir hesaba değil ‘EYOBUS Turizm’ yani firmaya yapılmaktadır.

Havale/ Eft Ödemesi

Eğer kredi kartı ile ödemek istemiyorsanız,  Atm yada internet bankacılığı ile İş Bankası Şirket hesabımıza Havale/Eft yapabilirsiniz. Ödemenizi TL yada Euro olarak yapmanız mümkündür. Türk Lirası olarak yaptığınız ödemeleriniz anlık kur ile sisteme işlenmektedir. Kur bilgilerini paneliniz üzerinden yada bizi arayarak öğrenebilirsiniz. Kredi kartında olduğu gibi yine makbuzda da göreceğiniz ödemeniz şirket hesabına yapılmaktadır.

Hiçbir şekilde kişisel hesaplara ödeme yapmıyorsunuz.

-Vize Garantisi

 

Türkiye Cumhuriyeti Pasaportları

Yeşil pasaportlu katılımcılarımız bu yazıyı gönül rahatlığı ve büyük bir şans ile atlayabilirler 🙂

Gelelim herkesin aklına takılan en büyük soruna. VİZE!  Ne kadar korkulacak bir süreç gibi görünse de aslında bizim en rahat olduğumuz süreçtir. Çünkü geçen sene yaptığımız başvuruların %99 unda onay almış bulunuyoruz. Geri kalan % 1 ise katılımcının bize bildirmediği özel sebeplerden dolayı yaşadığımız sonuçtur.

schengen vizesi
Çoklu giriş Schengen Vizesi örneği

Eyobus bu yıl garanti vize hizmeti ile işlemlerinizi yapmaktadır. Çok girişli Schengen vizesine başvuru yapacaksınız yani sadece tek vize yeterli olacak tüm tur için. Bunun içinde alanında tecrübeli ekibimiz sizler ile seyahat gününe son 2 ay kala iletişime geçiyor ve sizden istenen evrakları ve süreç ile ilgili bilgi veriyorlar. Ardından hazırlamış olduğunuz evrakları verilen adrese gönderiyorsunuz. Gönderdiğiniz evraklar tek tek kontrol ediliyor ve eksik ve ya hata varsa hemen size yenisini temin etmeniz için bilgi veriliyor. Sizin adınıza aldığımız randevunuza belirlenen başvuru noktalarına gelerek vize işleminizi tamamlamış oluyorsunuz.

Eğer Eyobus vize departmanı ile yapmış olduğunuz başvurunuzda zamanında göndermiş olduğunuz evraklar arasında eksik yada hatalı evrak yok ise ve bu durumlara rağmen red aldıysanız katılım bedelinden %10 kesinti ile o güne kadar yatırmış olduğunuz ödemeleri size iade sağlıyoruz.

-Kullanıcı Paneli

Başvuru formu ile oluşturduğunuz kullanıcı paneliniz siz tura gidene kadar tüm gerekli işlemleri online olarak yaptığınız bir sistemdir. Sizden istediğimiz evrakları öncelikle sisteme yüklemeniz. Onay verdikten sonra göndermenizi istiyoruz. Çünkü kargolamış olduğunuz evraklarda hata olursa yenisini göndermeniz için tekrar tekrar kargo ücreti vermenizi istemiyoruz.

Kullanıcı panelinize girdiğinizde göreceğiniz gibi tüm bilgileriniz, ödemeleriniz ve işlemleriniz kayıtlıdır. Tur için ihtiyacınız olan bütün işlemleri kullanıcı paneliniz üzerinden yapabiliyorsunuz.

Bu sistemi Eyobus turundan döndükten sonra da referans olduğunuz kişileri görmek için ve yeni tura başvurmak için de kullanabilirsiniz.

-Tur İptalinde İade

Herhangi bir sebep ile tura katılamamanız durumda belirli kesintiler ile ödemiş olduğunuz taksitlerinizi size iade ediyoruz.

Gezinin başlangıç tarihinden 90 gün ve öncesi iptallerde %10 kesinti yapılarak geri kalan tutar tarafınıza iade edilir. Yine gezinin başlangıç tarihinden 60-90 gün arasındaki iptallerde %30 kesinti, 45-60 gün arasındaki iptallerde %50 kesinti, 30-45 gün arasındaki iptallerde ise %60 kesinti yapılmaktadır.

-Ekip Samimiyeti

🙂

 

 

Tuğçe Aşık

 

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here