Ana sayfa Katılımcı Görüşleri

Nisa Kılınç – Eyobus 16

2
PAYLAŞ

2 Adımlık da Olsa Sürekli Halay Çekmeye Müsait Bir Ev Düşünün

19 yaşım ve gördüğüm 17 ülke, 20 şehir… Anlatsam anlaşılır mı bilmiyorum ama çok güzel yaşanır onu biliyorum. Küçüklüğümden beri hayalini kurduğum şehirlerin hepsini profesyonelce hazırlanmış bu turda buldum. Eyobus’ü kuzenimden duydum ancak aklımda yine soru işaretleri vardı. Otobüs ile 20 gün nasıl gidilir? Aksaklıklar olur mu? Peki ya nasıl uyuyacağım? Verilen zamanda şehir dolaşılır mı? Banyo tuvalet vs. vs. kafamın etini yiyip yiyip duruyordum. Hiç ama hiç gerek yokmuş. Eyobus ekibi tüm samimiyetleriyle, sıcakkanlılıklarıyla ve büyük sabırlarıyla her soruma didik didik cevap verip, yardımcı oldular. Ailemin içinin rahat olmasının sebebi ise Tursab üyesi olmalarıydı.

Eyobus Yolcu Görüşü

Yolculuk günü yapılan oryantasyonda beni unutulmaz bir 20 günün beklediğini anlamıştım. Artık birbirini hiç tanımayan 100 genç ile özgürlüğe adım atmıştık. Herkesin kurduğu farklı hayallerin ortak noktasıydı Eyobus aslında. Rehber bulunmadığını söylemişlerdi başvuru esnasında. Ancak bunun eksikliğini hiç görmedim desem yeridir. Tur boyunca koordinatörlerimiz bizimle tüm tecrübelerini, şehirler hakkında bilgilendirmeyi her şehre girmeden önce tek tek yaptılar. Bilmediğin ülkelerde her başın sıkıştığında zorunda olmasalar da sonuna kadar destek olup yanında olmaya çalışıyorlar; bizzat yaşadım. Koordinatör dediğime de bakmayın. Öyle güzel insanlar ki, Eyobus ailesinde olduğunuzu onların size abi-kardeş hissini verdiğinde anlıyorsunuz.

Eyobus Yolcu Görüşü

Tura çıkmadan önce aklımdaki bir diğer en önemli konu ise şehirlere verilen zamandı. Gittiğimde bile ya 6 saat bu ülkeye nasıl yeter dediğim Viyana’da en son 2 saat çimlerde uzandığımı hatırlıyorum. O zaman bir kez daha anladım tecrübenin ne demek ve ne kadar önemli olduğunu. Yani hiçbir ülkeyi aksatmadan her yerde yeteri kadar vakit geçirerek, gerek metro gerek diğer sehir içi ulaşımlarda hiçbir sıkıntı yaşamadan yani kaybolmadan geziliyor.

Eyobus Yolcu Görüşü

20 günde 6 gece konaklama ilk duyduğunuzda kulağa çok az gelse de öyle planlı ayarlanmış ki 2 gün sonunda lüks otellerde konakladık ve normalde 4 kişilik bildiğimiz odalarımızda 2 kişi kaldık.

Eyobus Yolcu Görüşü

Gelelim otobüs içine, 20 gün boyunca evimizdi aslına bakarsanız. Enerjisi hiç düşmeyen, sürekli oynayıp, 2 adım atarak da olsa sürekli halay çekmeye müsait bir ev düşünün. İlk gün çekinerek gülümsediğin insanlarla yemeğini, koltuğunu yeri geliyor paranı derdini paylaşır hale geliyorsun. Yani çok güzel arkadaşlıkları, hayal ettiğin ülkelerde kurduğun bir tur Eyobus. Yola çıkmadan önce benim duyduğum gibi sizin de kulağınıza ’20 gün otobüsle Avrupa gezilir mi delirdin mi sen ? ‘ sözleri gelebilir. Samimiyetle söyleye bilirim ki onları dinlemeyin. Siz döndüğünüzde Avrupa’yı onlar sizden dinliyorlar. Dinleyen taraf değil, görüp anlatan taraf siz olun. Bana bu duyguları yaşatan tüm Eyobus ekibine sonsuz teşekkürler.

Eyobus Yolcu Görüşü

HEMEN BAŞVUR

2 YORUMLAR

  1. Bu yorumları okuyup tur fikrinden vazgeçmek mümkün değil 🙂 sadece tek bir sorum var ne seviyede ingilizce bilmek yeterli oluyor?

  2. Selamlar. Turlarda ingilizce bilme zorunluluğu yok. Koordinatör sizin için pratik olacak her şeyi anlatıyorlar zaten. İngilizce biliyor olmanız tabi ki iletişim kolaylılığı sağlayacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here