Ana sayfa Seyahat Rehberi

Gençken Otobüsle Avrupa’ya Gitmek İçin 5 Neden

3
PAYLAŞ

‘Ne yaparsan gençken yapacaksın’ sözü büyüklerin ağzından düşmeyen, dost sohbetlerinde sıkça duyduğumuz bir kalıp. Büyüklerin her zaman haklı çıktığı gerçeğinden hareket ederek, sonradan pişman olmamak için gençken ve zaman konusunda bizi kısıtlayan bahanelerimiz yokken seyahat etmek en mantıklısı.

Gençler için en güvenli, kat etmesi en kolay rotalardan olan Avrupa ülkelerini kısa sürede keşfetmenin en iyi yöntemlerinden biri de otobüslü turlar. Sadece gençlerin katılabildiği Eyobus, otobüsle Avrupa seyahatini keyfe dönüştürüyor.

Avrupa-Otobus-Turu

Otobüsle Avrupa’ya Gitmek İçin 5 Neden

1. Otobüs yeni hikaye ve anılar demek

Yaş geçtikten sonra yeni yerleri dolaşmanın ne anlamı var ki? Otobüsle Avrupa seyahati tam da gençken yapılacak bir şey. Yeni arkadaşlar, farklı hikaye ve anılarla dolu bir yolculuk için Avrupa’nın onlarca farklı şehrini tadını çıkara çıkara otobüsle keşfetmek gibisi yok.

2. Ekonomik bir yolculukla daha çok yer görme şansı

Gençken seyahat etmenin önündeki en büyük engel ekonomik sebepler. Seyahat bütçesini iyi ayarlayıp daha çok yer görmenin yollarından biri otobüsle yolculuk. Eyobus’un birçok gider kalemini ortadan kaldıran hizmet anlayışı ile yeme-içme masrafı ve müze girişleri dışında cepten para çıkmaması büyük avantaj. Üstelik tek bir yolculukla onlarca ülke ve şehri ziyaret etmek, bu yerler hakkında fikir sahibi olmak müthiş bir şey.

Otobusle-Avrupa-Turu

3. Endişesiz güvenli bir yolculuk

Gençken yurt dışına gitmek farklı soru işareti ve endişelere neden olabiliyor. Yabancı dilin yetersiz olması, gidilecek yerlere ilişkin bilgi ve kriz yönetimi gibi konular tedirginlik yaratıyor. Eyobus’ın otobüsle Avrupa turu ile yola çıkanlara verilen rehberlik hizmeti, harita ve rehber kitapçık endişeyi ortadan kaldırmak için yeterli. Seyahat öncesi yapılan oryantasyon toplantıları akıldaki soru işaretlerinin netleşmesi için fırsat.

4. Gereksiz detaylarla başkaları uğraşsın

Bağımsız seyahat etmek bir ton gereksiz işlemle uğraşmayı da beraberinde getiriyor. Vize başvurusundan itibaren uygun uçak bileti, şehirler arası ulaşım, otel rezervasyonu ve sırt çantasını emanet edecek noktaya kadar birçok ayrıntı seyahate yeterince konsantre olma önünde engel. Gereksiz detayları bir kenarı bırakıp isminizi otobüs turuna yazdırmak her şeyden çok daha kolay!

Otobusle-Avrupa

5. Denenmiş ve başarıya ulaşmış yöntemi tercih edin

Bugüne kadar binlerce gencin tercih ettiği, katılım gösterdiği otobüsle Avrupa turlarının hemen ardından yapılan değerlendirme toplantıları ve alınan geri bildirimler, bu turların gençlerin istek ve beklentilerine uygun bir organizasyon yapısına sahip olduğunu gösteriyor. Önceden denenmiş, başarıyla uygulanmış ve olumlu geri bildirimler almış bir organizasyonun parçası olarak Avrupa yolculuğuna çıkmak daha ilk adımdan insanı motive eden bir şey.

Hayatın çok kısa olduğunu unutmadan, yoğun tempolu koşuşturmalara girmeden dünyayı tanımak, eğlenceli ve keyifli bir yolculukla Avrupa’yı keşfetmek için gençlik dönemi en doğru zaman!

3 YORUMLAR

  1. Sürekli karşıma “otobüsle avrupa turu” reklamları çıkıyor. Eyobüs’e ilk katılırken bazı endişelerim vardı ancak sistemli ve profesyonel çalışmalarından tutun da yolculuk öncesi her ince ayrıntıyı size aktarmaları ve önlem almaları, konuyla ilgili yeni bir blog çıkınca mesaj atıp haber vermeleri muazzam. İnşallah bu yıl Avrupa turu seneye de Kuzey Avrupa turunda sizlerleyim eyobus ailesi 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here