Ana sayfa Avrupa

Roma’da Doğum Günü Gecesi

0
PAYLAŞ

HEYYOOO bugün benim doğum günüm!! dedim ve çıktım Roma‘yı keşfetmeye. Eyobus ile Avrupa turundaysanız ve doğum gününüz ise asla yalnız ve mutsuz olamazsanız. Benimle birlikte kocaman bir otobüs dolusu insan kutladı bu günü. Başlayalım bugünün en güzel anlarını anlatmaya, Roma’da harika bir doğum günü gecesinin detaylarına birlikte inmeye 🙂

doğum günü

Otelimize geldik süslendik püslendik ve doğum günü kutlamaları için hazırız derken resepsiyondan bugünün onlar için önemli bir gün olduğundan dolayı çoğu yerin kapalı olduğunu öğrendik. Merkeze gitmek için otobüs bileti alacağız ama alacağımız yer de kapalı. Sizce Eyobus gençliği vazgeçer mi?? ASLAAAA! 15 kişi otobüse bilet almadan bindik ama daha sonra durakta inince biletlerimizi aldık. Ordan da metro derken meşhur makarnacıya geldik (Ditta Guerra-4 €). Fesleğen soslusunu denemelisiniz ba-yıl-dım.

bardak makarna

Yiyip yiyebileceğiniz en güzel tiramisu benim doğum günü pastam oldu (Pompi,4 €) Hem çileklisini hem klasiğini yedim ikisi de efsane 🙂 Tiramisuları aldık dışarı çıktık ve İYİ Kİ DOĞDUN NURTEN sesleri Roma sokaklarında yankılandı. Nerden bilebilirsiniz hiç tanımadığınız insanlarla en güzel doğum gününüzü geçireceğinizi..

roma tatlı

Dilek hakkımı Trevi çeşmesinde (Fontana di Trevi) kullandım. İnanışa göre kim dilek diler ve sağ eli ile sol omzunun üzerinden çeşmeye bozuk para atarsa o kişinin dileği gerçekleşir ve Roma‘ya tekrar gelirmiş. Bir kere Eyobus ile özgürlük ruhu içinize işlediyse o çeşmeye para atmasanız da tekrar geleceğinize emin olabilirsiniz ama biz yine de işimizi sağlama alıp dileğimizi dileyelim. 🙂

aşk çeşmesi

Gecenin sonunda 150-200 kişinin çembere aldığı sokak şarkıcılarına denk geldik. Bir baktım Eyobus kızları olarak çemberin içindeyiz deli gibi dans ettik ve yeniden HAPPY BİRTHDAY NURTEN sesleri 🙂 Buradan Pantheon‘a gittik ve sokağında Türkçe şarkılar söyleyip oynadık hayatımın en güzel en özel anlarıydı. O gün yanımda olan tüm Eyobus dostlarıma özellikle Dedeoğlu kardeşlere teşekkür ediyorum siz benim için hep en kalacaksınız.

Benimle olan ve bu mutlu anımı paylaşan herkese ve Eyobus ailesine çok teşekkürler. Roma’da doğum günü ne kadar harika olabilirin cevabını fazlasıyla veren bir geceydi.
İyi ki varsınız.

Nurten Büyükuçar
Eyobus22

Roma Hakkındaki Diğer Yazılarımız

Eyobus Hakkında Diğer Yazılarımız

Hemen Başvur!